cropped-cropped-cropped-girniuko-logo.png

„Girniukas“ komanda – naujieji Kurtuvėnų žirgyno valdytojai

Apžvalga

„Girniukas“ komanda – naujieji Kurtuvėnų žirgyno valdytojai

Jojimo mokyklos „Girniukas“ įkūrėjai Deividas Petkus ir Gražina Stugytė jau kurį laiką gyvena permainų nuotaikomis. Vasaros pradžioje jie tapo naujaisiais istorinio, dvaro laikus menančio Kurtuvėnų žirgyno valdytojais. Nors šios permainos pažėrė daug naujų rūpesčių ir iššūkių, „Girniuko“ komanda ryžtingai ėmėsi darbo: kviečia ne tik ateiti į žirgyną, prisijaukinti jojimą, bet ir žada pokyčių, prikelsiančių šią vietą naujam gyvenimui.

Įgyvendino svajonę

Mintis įkurti jojimo mokyklą žirgų entuziastui Deividui Petkui ir jo gyvenimo draugei, jojimo trenerei Gražinai Stugytei kilo 2019 metais. Nuo šios minties ir prasidėjo „Girniuko“ istorija. Kaip abu tvirtina, pradžia nebuvo lengva, bet užsidegimas buvo labai didelis. Kaip ir meilė žirgams.

„Veiklą pradėjome V. Niauronio žirgyne. Turėjome vos keturis žirgus. Gražina ėmėsi treniruočių. Sekėsi gana gerai ir kai jau atrodė, kad imame įsibėgėti, prasidėjo karantinas. Visi užsidarė namuose, tad ir mūsų veikla sustojo“, – pasakojo D. Petkus.

Po kurio laiko teko pasiimti žirgus iš Jusaičių ir tęsti darbą ūkyje Bubių seniūnijoje. Bet šeimos ūkis nebuvo pritaikytas treniruotėms, tad pora ėmė sukti galvą, kur atrasti tokią vietą, kurioje galėtų plėsti jojimo mokyklos veiklą.

Visai netikėtai šį pavasarį juos pasiekė žinia apie Kurtuvėnų gyvojo žirgo muziejaus perorganizavimą. Laimėję konkursą ir tapę muziejaus valdytojais, Deividas ir Gražina gavo progą įgyvendinti savo svajonę.

Grįžo ten, kur pradėjo

Gražina gimė ir augo Kurtuvėnuose. Jos mama dirbo žirgyne arklininke, tad būdama vaikas ji su sese dažnai ateidavo į žirgyną. Taip pradėjo joti, treniruotis, dalyvauti varžybose.

„Esu kilusi iš Kurtuvėnų. Man čia viskas sava ir artima. Čia pradėjau ir savo kaip raitelės kelią.
Kažkada su draugėmis stebėdavome žirgus ir kalbėdavome, ką darytume, jeigu žirgynas būtų mūsų. Dar sunku tuo patikėti, bet svajonės pildosi“, – džiugesio neslėpė G. Stugytė.

2006 metais ji atstovavo Lietuvai Achene vykusiose Pasaulio žirginio sporto žaidynėse. Ištvermės jojime iš 170 dalyvių Gražina užėmė 57-ąją vietą. Ilgą laiką šio pasiekimo niekam nepavyko pagerinti.

Baigusi žirgininkystę, Gražina pati tapo jojimo trenere – dirba su visais, kurie nori išmokti jojimo meno paslapčių, treniruoja vaikus, ruošia juos varžyboms.

„Dirbu su įvairaus amžiaus žmonėmis tiek grupėmis, tiek individualiai. Išmokti joti, niekada nevėlu. Ateina skirtingi žmonės. Vieniems smagu, kad gali tiesiog padraugauti su žirgu, pajodinėti savo malonumui. Kiti nori siekti rezultatų, tada ir darbo reikia įdėti daug, ir pastangų“, – sakė G. Stugytė.

Įtraukė visą šeimą

Jau antrą mėnesį Kurtuvėnų žirgyne skaičiuojantis „Girniukas“ drąsiai priėmė naujus iššūkius. Šiuo metu žirgyne yra 20 žirgai, kuriuos reikia prižiūrėti, o ir pačiame žirgyne veiklos netrūksta.

D. Petkus sako, kad viską jie daro patys. Į komandą pasikvietė Gražinos seserį Jurgita ir krikšto
dukrą, kuri veda edukacijas, priima visus, kurie nori pajodinėti. Žirgyne dienas leidžia ir D. Petkaus dukros, kurios padeda atlikti ūkio darbus. Kineziterapeutė – hipoterapeutė Jurgita Rutkienė veda hipoterapijos užsiėmimus. Aplink sukiojasi ir nemažai savanorių, tad žirgyne gyvybės tikrai netrūksta.

„Visi įdarbinti. Kiekvienas turime savo pareigas ir darbus. Pasitaiko ir pirmų kartų, bet tuo ir įdomi ši veikla. Gyvename šiuo žirgynu nuo ryto iki vakaro“, – pasakojo „Girniukas“ direktorius D. Petkus.

Skatins turizmą

Naujieji žirgyno valdytojai nusiteikę ryžtingai. Pasak jų, tapę tokios istorinės vietos valdytojais ne tik džiaugiasi, bet ir jaučia nemenką atsakomybę.

„Žirgynas įsikūręs Kurtuvėnų regioniniame parke. Tai istorinė, lankytina vieta, tad jaučiame pareigą šią vietą prikelti, įpūsti jai naujos gyvybės. Norisi, kad žmonės čia ateitų, kad ši vieta taptų traukos objektu“, – sako D. Petkus.

Jis pabrėžia, kad visoms idėjoms įgyvendinti ateityje reikės nemažai investicijų, bet pirmiausia reikia pakviesti lankytojus, parodyti, kad žirgynas yra atviras visiems.

„Girniukas“ yra atviras visiems! Kviečiame ateiti, paglostyti, pamaitinti žirgus, pajodinėti, pasivažinėti karieta ir tiesiog gerai praleisti laiką gamtoje. Organizuojame ir edukacijas, žygius su žirgais, vaikų vasaros stovyklas“, – pasakojo D. Petkus.

Pasak jo, „Girniukas“ laukia visų: tiek pradedančiųjų, tiek žirginio sporto entuziastų, tiek profesionalų.

„Norime tapti svaresne žirginio sporto asociacijos dalimi, ugdyti profesionalius raitelius, ir drauge vienyti paprastus žmones, kurie nėra abejingi žirgams, kuriems patinka jų draugystė ir bendravimas“, – sakė „Girniukas“ direktorius.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *